ďťż
Park Brodnowski - plac budowy




4est - Pn wrz 01, 2008 17:39
" />Witam serdecznie.

Dzis podczas rodzinnego spaceru ujrzalem ogrodzona znaczna czesc placu w naszym parku (razem z gorka i malym boiskiem).
Moze ktos cos wie co nam zamierzaja wybudowac w parku ?




Robert - Pn wrz 01, 2008 18:37
" />Napisałem w innym wątku

"Prawdopodobnie powstanie profesjonalny tor saneczkowy dla młodzieży i boiska.[nieoficjalnie]"
Jutro wywiad.





4est - Pn wrz 01, 2008 19:21
" />
">Napisałem w innym wątku "Prawdopodobnie powstanie profesjonalny tor saneczkowy dla młodzieży i boiska.[nieoficjalnie]"

nie zarejestrowalem dzieki za info



MaAn - Wt wrz 02, 2008 3:53
" />Boiska wielofunkcyjne ze sztucznych nawierzchni. Termin mają zabójczy 118 dni od przejęcia placu budowy, czyli od końcówka lipca NIEREALNE
Inwestorem jest OSiR, Generalnym TAMEX. Robota na zgłoszenie




4est - Wt wrz 02, 2008 15:57
" />ooo, to pewnie ten temat o ktorym trabili w telewizorni
dzieki za info.



Robert - Wt wrz 02, 2008 19:02
" />
">Obiekt sportowo-rekreacyjny w parku Bródnowskim na Targówku. Mają powstać boiska do piłki nożnej i ręcznej, siatkówki, piłki plażowej, koszykówki, stoły do tenisa stołowego i górka saneczkowa.

z artykułu:
http://www.zw.com.pl/artykul/274152.html



kOmOr - Wt wrz 02, 2008 19:45
" />Zapowiada się malinowo. Trzymam kciuki coby wypaliło



Kleo - Śr wrz 03, 2008 19:15
" />Super :-)



qbaas - Cz wrz 04, 2008 6:01
" />Prace ostro ruszyły !
Nie ma już mego wypasionych stolików do picia.. przepraszam do bicia... przepraszam... do tenisa
Zakopali też dół zwany studnią młodości
Teraz zrywają Murawę i przewożą na Camp Nou w ramach rekompensaty za 0:1 .

Dwie dzisiejszych fotek (04.09.2008)



i druga:





Robert - Cz wrz 04, 2008 17:14
" />
">ch stolików do picia.. przepraszam do bicia... przepraszam... do tenisa
Zakopali też dół zwany studnią młodości


a co to była studnia młodości?



Robert - Pn wrz 08, 2008 15:43
" />W parku Bródnowskim władze Targówka wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej stworzą park rzeźby z pracami wybitnych artystów młodszego pokolenia, m.in. Pawła Althamera, Moniki Sosnowskiej i Olafura Eliassona

Słynna rzeźbiarka Magdalena Abakanowicz stara się o stworzenie parku rzeźby w sąsiedztwie swojego domu na mokotowskim osiedlu Pod Skocznią. Jak dotąd nie uzyskała wsparcia urzędników. Na Targówku sprawa wygląda zupełnie inaczej. Tu sami urzędnicy, dumni z tego, że na Bródnie mieszka i tworzy Paweł Althamer, zainteresowali się sztuką współczesną i z jej pomocą chcą zmienić nie najlepszy wizerunek dzielnicy. Już wykorzystują w materiałach promocyjnych zdjęcia ze słynnej akcji Althamera "Bródno 2000", kiedy wraz z mieszkańcami swojego bloku przy Krasnobrodzkiej utworzył na elewacji za pomocą świateł w oknach wielki napis "2000". Teraz chcą, by artyści przygotowali coś specjalnie z myślą o parku Bródnowskim. - Zaprosiliśmy do współpracy Pawła Althamera, a on przyciągnął kuratorów z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Bardzo jesteśmy z tego zadowoleni, że to u nas tak ważni artyści zrealizują swoje prace - mówi Krzysztof Bugla, wiceburmistrz Targówka ds. kultury. - Park rzeźby będzie atrakcją nie tylko dla młodych mieszkańców. Przyciągnie też warszawiaków z innych dzielnic, którzy może dzięki niemu zmienią zdanie o Bródnie - dodaje burmistrz.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej też jest zadowolone ze współpracy. - To ewenement na skalę warszawską, że taki projekt inicjują urzędnicy. Mam nadzieję, że pierwsze cztery realizacje: Pawła Althamera, Moniki Sosnowskiej, Olafura Eliassona i Rirkrita Tiravanii powstaną tu już na wiosnę przyszłego roku. Sfinansujemy je wspólnie z władzami dzielnicy - zapowiada Marcel Andino-Velez z zespołu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Park Bródnowski powstał w latach 70., wewnątrz osiedli robotniczych. Bloków, które były zapleczem mieszkaniowym FSO [to wielka nieprawda!]. Nie jest może najpiękniejszy w Warszawie, ale mieszkańcy bardzo chętnie spędzają tu wolny czas. W ostatnich latach zaaranżowano tu place zabaw, stanęły ławki, ale wciąż jest sporo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. - To jest moje miejsce, mój park. Realizuję swoje prace na świecie, ale cały czas prowadzą mnie one z powrotem na Bródno - mówi Paweł Althamer. Monika Sosnowska też jest lokalną patriotką: - Mieszkałam niedaleko przez kilka lat, teraz znów się tu przeprowadziłam. Dlatego to dla mnie bardzo ważne, że przygotuję pracę dla parku Bródnowskiego - mówi jedna z najlepszych naszych artystek, która w zeszłym roku reprezentowała Polskę na biennale sztuki w Wenecji. Wymyśliła już nawet wstępny projekt kilometrowej ścieżki, która wije się w trawie, zwęża, momentami znika. Okazało się jednak, że nie można jej wybetonować, więc projekt będzie jeszcze modyfikowany.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3486 ... rodno.html



kOmOr - So paź 04, 2008 18:03
" />Tak sobie czytam że to w ramach tego słynnego już programu rządowego "Orliki 2012". Nareszcie coś się dzieje
PZPN do piachu
Powered by WordPress, ©