ďťż
Podawajcie szczegóły




Tomasz Kotrasiński - Wto Lip 07, 2009 7:30 am
Mam prośbę do osób, które będą zgłaszać, usterki, bugi i niesprawności działania arkuszy o dość szczegółowe podawanie problemu, jak się da to z rysunkami.
I bardzo proszę o podawanie posiadanej wersji Windows i Excela.

O wersji Windows można się przekonać w Panel Sterowania -> System.
U mnie jest: Microsoft Windows Professional Wersja 2002 Dodatek Service Pack 3.
O wersji Excela można się przekonać (w Excelu 2007) w Okrągły przycisk -> Opcje programu Excel -> Zasoby -> Informacje

Bardzo proszę o podawanie tych danych, bo bez nich nie będziemy wiedzieć na jakim sprzęcie coś działa lub nie działa.




Mieczysław Anioł - Czw Lip 09, 2009 5:43 am
Czy adresowanie komórek opisujących wycenianą nieruchomość w skoroszycie rex_wycena arkusz wycena w postaci "=dane!E4" jest prawidłowe?

Moim zdaniem winno być w postaci np. dla 1 komórki =dane_an!D3.



Tomasz Kotrasiński - Czw Lip 09, 2009 7:23 am
Tutaj, Mietku, jest raczej wszystko w porządku.
Zrobione jest to w ten sposób, że z tabeli ze stanami cech nieruchomości wycenianej do tabeli dokonującej wyceny, odpowiednie stany cech są wyszukiwane wg nazw zmiennych wziętych do analizy. To znaczy , że w tej tabeli (jako źródłowej) powinny być uwzględnione wszystkie cechy.
Formuła wygląda tak: =JEŻELI(CZY.BŁĄD(WYSZUKAJ.PIONOWO(C5;_tabela_stany_cech;2;FAŁSZ))=FAŁSZ;WYSZUKAJ.PIONOWO(C5;_tabela_stany_cech;2;FAŁSZ);""), gdzie C5 odpowiada nazwie odpowiedniej cechy (przyjętej do analizy) z silnika, który uwzględnia tylko te zmienne, które przyjęte zostały do analizy.
Czyli mamy sytuację, że w tabeli stanów cech są stany dla wszystkich cech, dla których dokonujemy analizę, a do wyceny są automatycznie brane tylko te cechy, które aktualnie są w analizie uwzględniane.
Gdyby było inaczej, za każdym razem gdy dodajemy/odejmujemy zmienną do analizy musielibyśmy od nowa wprowadzać stany cech wg kolejności dla tych cech, które są aktualnie w analizie, a tak mamy problem z głowy - wprowadzamy stany wszystkich cech nieruchomości do wyceny i reszta, tj. dobór stanów dla cech przyjętych do wyceny dzieje się automatycznie.

pozdrawiam



Lucyna Michalec - Sob Lip 18, 2009 5:54 pm
Ten sam problem poruszyłam w temacie "aktualizacja plików". Plik jest wygodniejszy w użyciu, kiedy zapisze się formułę podaną przez Mietka Anioła czyli np. "dane_an!D3". Cechy nieruchomości wycenianej układają się wtedy po kolei, a te które nie są istotne nie pokazują się w tabeli. Odpada więc dodatkowa praca polegająca na ukrywaniu wierszy z cechami nieistotnymi jeśli chcemy tę tabelę wkleić do operatu szacunkowego, a tak się dzieje kiedy wpisana jest formuła "dane!D3".




Tomasz Kotrasiński - Nie Lip 19, 2009 9:29 am
Tu mamy "coś za coś".
Albo wiersze ze stanami cech wyłączonych z analizy albo wpisywanie za każdym razem stanów dla tych cech, które są w analizie.
Myślę, że to drugie jest gorsze, bo wymaga każdorazowej aktywności i wpisywania.
Nie znaczy, że to pierwsze nie jest problemem. Trzeba będzie z tym coś zrobić, np. automatyczne ukrywanie tych wierszy, w których znajdują się cechy pominięte w analizie.
Wtedy problem zniknie.
Powered by WordPress, ©